מצברי שנפ

מצברי שנפ

מצברי SCHNAPP – על מצבר SCHNAPP ומצברים בכלל

עבור כולנו, הרכב הפך להיות אמצעי הכרחי לצרכי התניידות ממקום למקום. למרות שקיימים פתרונות אחרים לצרכי נסיעה כמו תחבורה ציבורית, שלעיתים היא יכולה להיות פתרון יעיל וגם זול, החיסרון בפתרון כזה הוא בזבוז הזמן ולעיתים גם חוסר נגישות.

לדוגמה אם צריך להגיע מעיר אחת לאחרת, יש צורך לנסוע בכמה אמצעי תחבורה ציבורית כדי להגיע ליעד, דבר שעלול להימשך שעות רבות ולבזבוז זמן. גם אם מדובר על נסיעה ישירה באמצעות קו אוטובוס אחד, הנסיעה תכלול מעבר בין מספר רב של תחנות ולא נסיעה מהירה רק ליעד שאנו צריכים – עניין שכמובן גוזל מאתנו זמן יקר.

כיום ניתן לראות כמעט בכל בית לפחות שני רכבים בחנייה, כיוון שכל הורה זקוק לרכב צמוד לצורך נסיעות לעבודה, לפיזור הילדים במסגרות החינוך, סידורים, קניות ועוד. משום שהרכב הפרטי הינו אמצעי תחבורה מרכזי עבור כל משפחה, חשוב להקפיד על התחזוקה שלו באופן הטוב ביותר כמו טיפול תקופתי במוסך, החלפה ותיקון של חלפים מכניים במקרה הצורך וגם הבנה והיכרות על מכלול מערכות הרכב לצורך נסיעה בטוחה יותר.

מהו התפקיד של המצבר ברכב?

אחד מהחלקים החשובים והמרכזיים ביותר ברכבים הוא המצבר. ניתן לומר כי ללא מצבר תקין הרכב לא יכול כלל לנסוע, ולכן מומלץ לרכוש רק מצבר איכותי המותאם לסוג הרכב. המצבר אחראי על הפעילות החשמלית שמתקיימת ברכב במהלך הנסיעה, ובמיוחד ברגע בו מניעים את הרכב.

סיבוב המפתח במצת ההנעה יוצר תגובה כימית במצבר כאשר החומצה מתערבבת עם העופרת שמצויים בו, וכך נוצר מתח חשמלי שמעניק כוח הנעה ראשוני לרכב ולפעולה מסונכרנת של כלל חלקי הרכב המכניים.

איך יודעים שצריך להחליף מצבר?

מכיוון שהמצבר אחראי להנעה הראשונית של הרכב לצורך נסיעה, אפשר להבין כי המצבר אינו תקין כאשר מנסים להניע את הרכב אך הוא אינו מגיב. דבר זה אינו בהכרח סימן כי המצבר חלש או שאינו תקין, ולפני שממהרים לרכוש מצבר חדש יש לבצע מספר פעולות כדי לבדוק את תקינות המצבר.

בין הפעולות שכל נהג יכול לעשות הוא פשוט להתבונן בידית ההילוכים של הרכב, ולוודא כי היא ממוקמת במצב חנייה (P) ולא בהילוך אחר. ברכבים בעלי גיר אוטומטי הרכב אינו מונע כאשר ההילוך נמצא על מצב שאינו חנייה, זאת מטעמים בטיחותיים בעיקר. אם הידית ניצבת על מצב חנייה, יש לנסות לסובב את המפתח במתג ההצתה ולהאזין לקולות המופקים מהמנוע בזמן ההנעה. אם נשמעים מעין תקתוקים קצרים, דבר זה יכול להעיד על מצבר מרוקן או שאינו תקין.

כדאי להבין כי ישנם מצבים בהם המצבר תקין אך פשוט מרוקן, ויש צורך להטעין אותו מחדש כדי שהוא יספק את זרם החשמל הרצוי. בכל מקרה בו המצבר אינו מגיב ואינכם בטוחים האם יש להחליפו – מומלץ לפנות לאנשי מקצוע בתחום. מצבר SCHNAPP יהיה בחירה מעולה!

כיצד מתאימים מצבר לרכב?

התאמת המצבר צריכה להיעשות בהתאם לסוג ודגם הרכב, ובעיקר ההספק החשמלי הדרוש למנוע כדי להפעיל את המערכות החשמליות ברכב. מצבר שאינו תואם לדגם הרכב עלול לקצר את משך חיי המצבר, ולגרום למצבים בלתי צפויים של אי יכולת התנעה של הרכב.

מהו היתרון של מצברי שנפ?

בין היצע המצברים הקיימים היום, מצברי שנפ הינם המומלצים והאיכותיים ביותר. מצברי SCHNAPP הם בעלי תו תקן ומותאמים לכל סוגי הרכבים, החל מקולנועית ועד משאיות. אצלנו תוכלו למצוא מצברי שנפ מקוריים ואיכותיים עם שירות "מצברים עד הבית", מחירים אטרקטיביים ומשתלמים ואחריות מלאה. לפרטים נוספים צרו אתנו קשר – אנו זמינים עבורכם 24 שעות ביממה.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

הפופולריים ביותר

מצברי בוש

מצברי EFB

מצברי EFB הם מצברים של אחת החברות הטכנולוגיות המובילות בעולם BOSCH. המצברים הללו מיוצרים בהתאם לתוצאות של מחקרים אשר בוצעו לאורך שנים