חייגו עכשיו:
072-3952626

רכב לא מניע

תוכן עניינים
האוטו לא מניע

המכונית המשפחתית הפכה להיות דבר משמעותי מאוד בחיינו, ולכן כאשר רכב לא מניע, הדבר יוצר בעיה חמורה. נהגים רבים מנסים לפתור את הבעיה בעצמם, אך לעיתים הבעיה היא ברכב, ואין מנוס מלפנות לשירותי דרך או לפות למוסך. קיימות סיבות רבות למה הרכב אינו מתניע, ורובן תלויות במבצר. מה בכל זאת ניתן לעשות? הפרטים בכתבה.

מהן הסיבות למקרה בו רכב לא מניע

מצבר הרכב הוא מכשיר שתפקידו להפעיל את המערכות החשמליות ברכב, ולמעשה הוא שעוזר לתפקוד התקין. כאשר המבצר אינו מתפקד כראוי, הדבר יכול לגרום למצב שבו האוטו לא מניע. איך אפשר להימנע מכך? על גבי המצבר שמותקן לכם ברכב מוטבע תוקף שהוא תאריך יצור המצבר. אם חלפו לפחות שנתיים מתאריך זה רוב הסיכויים שהמצבר שבק. אורך חיי מצבר הוא בין שנתיים לארבע שנים במקרים חריגים, כמובן ששמירה על המצבר עשויה להאריך את אורך חייו.

מעבר לעניין פגות התוקף של המצבר, כאשר רכב לא מניע סיבות נוספות יכולות לגרום לכך. הנה כמה סימנים שיעזרו לכם להבין מדוע האוטו לא מניע:

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

 • רכב לא מניע יש סטרטר – כלומר, הרכב מניע, הכל נשמע ומרגיש בסדר אבל בסופו של דבר הרכב אינו ממש נדלק. במקרה זה הבעיה היא ככל הנראה לא במצבר אלא בקודן או בחיישן הקראנק (החיישן שמעביר מידע מהמנוע למחשב הרכב).
 • רכב לא מניע אין סטרטר – כאן הכוונה היא שהרכב תקול, אין שום צליל בעת סיבוב המפתח, כלומר הרכב "מת" לחלוטין. הבעיה יכולה להיות מצבר גמור לחלוטין או לחלופין, כאשר אחד מהחיבורים למצבר (הפלוס או המינוס) פשוט התנתק ממנו.
 • רכב לא מניע יש חשמל – אם יש חשמל, כלומר יש תאורה, מערכת הסטריאו עובדת והחלונות החשמליים עולים ויורדים, הרי שלא מדובר בבעיית מצבר אלא בעיה בקודן, בסטרטר, בעיית פיוזים, בעיה במערכת הזרקת הדלק ועוד.
 • הרכב לא מניע תקתוקים – במקרה שכזה קיים ברכב שלכם מצבר חלש אשר כמעט והתרוקן לגמרי. הסיבה יכולה להיות שהוא הגיע לסוף דרכו (בדקו כמה שנים יש לכם אותו ואת תאריך התפוגה שלו) או שהוא לא נטען טוב כתוצאה מבעיה באלטרנטור.

אלה הסיבות העיקריות בגללן יש תקלה ברכב, כאשר במקרים רבים מדובר בבעיית מצבר ואילו באחרים הדבר קשור למערכות אחרות של הרכב. ברכבים חדשים בעיה הקשורה למצבר גם מקבלת התראה מיוחדת על גבי צג הרכב, מה שעוזר בביצוע האבחון.

רכב לא מניע – תרחישים נפוצים נוספים

ישנם עוד כמה תרחישים מאוד נפוצים לתקלות, למשל:

 • רכב לא מניע עם כבלים – בהחלט ייתכן שיש לכם בעיה עם הקודן אך אם הסטרטר עובד ובכל זאת הרכב אינו מניע, ככל הנראה המצבר שלכם גמור לחלוטין ויש להחליפו באחד אחר.
 • רכב לא מניע בבוקר – במהלך היום הכל בסדר? חוזרים מהעבודה והרכב מניע אבל בבוקר כבר לא? ככל הנראה מדובר בבעיית מצבר גמור שלמעשה מגיע לקצה גבול היכולת שלו בלילה (בשל הפעלת מערכת האזעקה והקודן) כך שבבוקר, במיוחד כשקר, המצבר פשוט אינו מצליח להתניע את הרכב.
 • רכב לא מניע אחרי נסיעה – למשל, רכב שאינו מניע לאחר שמתדלקים אותו או שהוא אינו מניע אחרי שעושים קניות בסופר. הסיבה לכך עשויה להיות חיבורים רופפים במצבר או בעיה בחיישן הסל"ד או הקראנק.
 • רכב לא מניע בפעם הראשונה – כלומר, צריך לסובב את המפתח פעמיים-שלוש ורק לאחר מכן הרכב מתניע. זוהי יכולה בעיה של מצבר שעומד להתרוקן, אך בדרך כלל זוהי תופעה שקשורה לבעיות של פילטר אוויר או מסנן שמן סתומים.

נדגיש שאתם ממש לא צריכים לחכות עד לרגע האחרון ולהתקשר חסרי אונים לנותני שירות למיניהם. ישנם סימנים מקדימים לכך, כגון מזגן שלא מקרר, אורות מהבהבים לאורך הנסיעה ובעיות התנעה עם קולות מוזרים, שבסופו של דבר מרמזים על בעיה.

מה עושים כאשר האוטו לא מניע

אז רוב הסיכויים שהמצבר ברכב הפסיק לעבוד לעת עתה. מה עושים? למי מתקשרים? מי יגיע הכי מהר? ממי נקנה מוצר איכותי ויחד עם זאת נקבל שירות אדיב, אמין ומקצועי? המענה לכל אלה הוא שחר כהן מצברים. בשביל זה אנחנו כאן. שחר כהן עוסק בתחום הרכבים מעל 20 שנים ומתמחה במכירה ושירות של החלפת מצברים ומגיע עד אליכם. אין זה משנה אם מדובר ברכב שאינו מניע בכלל או על מקרה בו רכב לא מניע לסירוגין – אנחנו בשחר מצברים כאן בשביל לסייע לכם להתמודד עם המצב הלא נעים. אנחנו יכולים להגיע אליכם לכל מקום, לבדוק את המצבר הקיים שלכם ולהחליפו באחר במקרה הצורך.

רכב לא מניע

חשוב להבהיר שעם ההגעה למיקום בו נמצא האוטו, תתבצע בדיקה ראשונית שאכן מדובר באי תקינות המצבר שברשותכם. לאחריה, יותאם לכם מצבר חדש לפי סוג הרכב, שנת היצור, נפח המנוע וכך תיקבע מידת המצבר המתאימה לו. המצברים הנמכרים בחברתנו הינם המצברים המובילים בתחום – מצברי ורטה, סטארט, שנפ ובוש. המצברים נמכרים עם זמני אחריות שונים הנתונים לבחירתכם בלבד. מצבר לרכב מחיר הוגן וכולל בין היתר עלות הגעה והתקנה.

אנו פועלים בכל שעות היממה, ונגיע לכך מקום שבו אתם נמצאים במקרה בו האוטו לא מניע. אז על מנת לקבל מוצר איכותי, שירות מהיר, אמין ובעיקר כדי שתגיעו בזמן לכל מקום חייגו לשחר כהן מצברים – 072-3952626 והוא כבר בדרך אליכם.

איך אנחנו בודקים רכב לא מניע?

כאשר רכב לא מניע מדובר בתרחיש מאוד מלחיץ ולא נעים שאינו מאפשר יותר מידי מרחב פעולה למי שתקוע. האפשרות האחת היא להזמין גרר שייקח את הרכב למוסך, מה שיכול לקחת זמן רב וגם עולה הרבה כסף, והאפשרות השנייה והמומלצת יותר היא פשוט לפנות אל שחר כהן מצברים. אנחנו מציעים לכם שירותי החלפת מצבר עד הבית, תקבלו מאיתנו אך ורק מצברים איכותיים ובמחירים הכי משתלמים שיש. כאשר נגיע אליכם על מנת לבדוק את התקלה, אנו נבצע עבורכם מספר בדיקות חשובות:

 • בדיקה ויזואלית – בבדיקה זו אנחנו בודקים את המצבר הקיים וסביבתו, האם יש קורוזיה? האם החיבורים החשמליים תקינים? האם יש נזילה של מים? והיבטים נוספים הקשורים בתקינות המצבר.
 • בדיקת תאריך התפוגה – פעמים רבות רכב לא מניע בשל פגות תוקף של המצבר. למצברים יש תאריך תפוגה של שנתיים עד ארבע שנים מיום הייצור שלהם. תאריך פגות התוקף צריך להופיע בבירור על גבי המדבקה שעל המצבר.
 • בדיקת פריקת המצבר – חשמלאי הרכב שמגיע אליכם מטעמנו משתמש במכשיר הקרוי רב מודד. באמצעות מכשיר זה ניתן לבדוק מהו מתח המצבר (וולט) והזרם שלו (אמפר-שעה). מצבר גמור אינו מסוגל לספק את הערכים המצופים ולכן אין זה פלא שהוא אינו מסוגל להתניע את הרכב.
 • בדיקת זליגה ברכב – זוהי עוד בדיקה שחשוב לבצע וגם היא מבוצעת על ידי מכשיר רב מודד, אלא שהפעם הבדיקה מתבצעת על ידי מצבר אחר, ניטרלי, והמדידה נערכת מהצד של הרכב. במידה והערכים גבוהים מדי, הרי שייתכן שישנה זליגה של חשמל או שהמערכות המותקנות ברכב דורשות יותר זרם ממה שהמצבר מסוגל לעמוד בו ולכן הוא התרוקן.

לאחר כל הבדיקות הללו ניתן לדעת בוודאות למה הרכב לא מניע ונוכל לפעול בהתאם, לסדר את המצבר הקיים שלכם מבחינת חיבורים תוך התאמת מצבר לרכב, או להציע לכם מצבר חדש ולהתקין אותו עבורכם במקום.

אזורי שירות

ניתן גם להשאיר פרטים באתר ונדאג להתקשר אליכם הכי מהר שאפשר במקרים בהם האוטו לא מניע. תשומת לבכם- אזורי השירות הינם נס ציונה, ראשון לציון, רחובות, באר יעקב, יבנה, גדרה, לוד, רמלה, מודיעין, שוהם, חולון, בת- ים, אזור, יהוד, אור יהודה, גבעתיים, רמת- גן ותל אביב. אנו מספקים מצברים לכל סוגי הרכב באיזור.

רכב לא מניע- שאלות ותשובות

הראשון שיש לעשות הוא לא להיכנס ללחץ ולא לבצע פעולות שעלולות לפגוע במצבר עוד יותר. אין צורך לנסות להניע אותו שוב ושוב וגם אין סיבה ללחוץ על דוושת הגז בעת הנעה. מה כן יש לעשות? להתקשר אל שחר כהן מצברים כמובן. אנחנו נשאל אתכם שאלות מנחות, על מנת לדעת האם מדובר בבעיית מצבר או לא – למשל, האם דולקת נורת האזהרה ברכב? האם יש או אין סטרטר? האם ניסיתם להתניע את הרכב עם כבלים והאם זה עבד או לא? האם יש חשמל ברכב גם אם הוא אינו מונע? האם יש רעשי תקתוק בעת ניסיונות ההתנעה? ועוד. במידה ומדובר בבעיית מצבר, נגיע עד אליכם, נבדוק אותו יותר לעומק ונחליף לכם אותו בעת הצורך.
מקרה זה יכול להתרחש בשל מספר רב של סיבות. חלק מהן קשורות למערכות שונות של הרכב, ביניהן חיישנים, מסננים ופילטרים, בעיות קודן ועוד, ואילו חלק אחר קשור למצבר. בעיות מצבר יכולות להיות קשורות למצבר שהתיישן והגיע לסוף דרכו, בעיות של חיבורים למצבר, מצבר שהתרוקן בעקבות בעיה באלטרנטור, רכב שהושארו בו מערכות זוללות אנרגיה ללא התנעה (למשל, אור דולק בלילה) רכב שקיימת בו בעיית זליגת חשמל או רכב שפועלות בו מערכות חשמליות שאינן מתאימות ליכולות המצבר. הרכב שלכם תקול? צלצלו אלינו לשחר כהן מצברים ונוכל להגיע אליכם לכל מקום, לבדוק את המצבר הקיים שלכם ובמקרה הצורך להחליפו בחדש ממותג מתקדם ובמחיר משתלם ביותר.
מקצועיות, אמינות, מוניטין רב שנים, זמינות 24/7 ומחירים נמוכים – אלו כל הסיבות בגללן כדאי לכם להתקשר עם שחר כהן מצברים במקרה של רכב לא מניע. בנוסף, באפשרותנו להגיע עד אליכם למקומות שונים בארץ, כך שאין לכם שום צורך להזמין שירותי גרירה ולגרור את הרכב למוסך. על כל זאת ועוד, דרכנו תוכלו לרכוש מצברים לכל רכב. בהתאם לתקציב העומד לרשותכם והצפי לשימוש ברכב, תוכלו לבחור גם את משך תקופת האחריות הנדרשת, מה שיתבטא בהוזלה משמעותית במחיר.
שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: