חייגו עכשיו:
072-3952626

איזה מצבר מתאים לרכב שלי?

תוכן עניינים
איזה מצבר מתאים לרכב שלי

רובנו מבינים את החשיבות של רכיב המצבר ברכב ויודעים כי בלעדיו לא נוכל להניע את הרכב שלנו ולהשתמש במערכות החשמל השונות. חשוב להבין כי אנו חיים במדינה עם מזג אוויר חם ולח מאוד, ובשונה מאירופה אורח החיים של מצברים אינו גבוה, שכן אנו עושים שימוש ניכר במזגן. לכן, תהליך התאמת מצבר לרכב הינו סופר חשוב. המצבר חיי להיות מותאם לרמת החום, כלומר המאפיין העיקרי של מצבר כזה הוא חומציות נמוכה. אז איזה מצבר מתאים לרכב שלי? המשיכו לקרוא.

 

מה זה בעצם מצבר? ומדוע הוא חייב להתאים לרכב שלכם?

על מנת להבין את החשיבות של התאמת מצבר לרכב (לדוגמה מצבר לקיה פיקנטו), ראשית כל יש להבין מה זה בעצם מצבר וכיצד הוא פועל בדיוק. ובכן, מצבר הוא בעצם מעין סוללה, מקור מתח שמסוגל לספק זרם חשמלי לצרכי הנעת הרכב לפני הנסיעה וכוח למשימות החשמליות השונות של הרכב –  החלונות החשמליים, מערכת הסאונד, מחשב הדרך, האורות ועוד. מעבר להיותם סוללות, מצברים יכולים גם להיטען וזאת הם עושים כאשר הרכב מונע ומשתמש באלמנט המרה של סיבובי המנוע למתח חשמלי על ידי האלטרנטור, שטוען אותם. כמובן שעל מנת שהמצבר אכן יוכל לבצע את תפקידו כהלכה, עליו להיות מותאם באופן מושלם ומדויק לסוג הרכב הספציפי.

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

 

מצבר ישן שחדל לתפקד

לפני שנענה על השאלה איזה מצבר מתאים לרכב שלי? נסביר שחשיבותו של המצבר ותקינותו גוברת במיוחד כשמדובר ברכבים החדשים והחדשניים כיוון שבהם המצבר אחראי לתפקודם של כמה מערכות מהותיות כמו מערכת ההתנעה, המיזוג, GPS, חלונות חשמליים, אימובילייזר ומערכות נוספות היוצרות תלות בתקינותו של המצבר.

ברוב המקרים לאחר כשלש שנים של פעולת המצבר, ניתן לראות מצבר חלש, הרכב לא מתניע בפעם הראשונה אלא המהלך לוקח כמה פעמים והאורות בשעון המכוונים מהבהבים. אלו סימנים לכך שהמצבר מתרוקן וזה הזמן לרכוש מצבר חדש ולהתקין אותו במקום המצבר הישן, כדי שהרכב לא ייתקע במפתיע.

 

התאמת מצבר לרכב – מה חשוב לבדוק?

חשוב מאד להתייעץ עם חשמלאי רכב ולקבל החלטה משותפת איזה מצבר הוא המתאים ביותר לרכב הספציפי. ההיצע בשוק הוא די רחב ויש להכיר את היצרנים השונים ואת טיב הייצור של כל סוג מצבר לפני שרוכשים חתול בשק. כדאי לבדוק את ספר הרכב שלכם בו קיימת המלצה על סוג המצבר המתאים ביותר לסוג רכב זה. לשאלה איזה מצבר מתאים לרכב שלי? התשובה כוללת גם את מידותיו של המצבר, וכמה אמפר דרוש שיהיה בו.

התאמת מצבר לרכב כוללת את עוצמת המנוע בכלי הרכב, הנפח של המכונית. אם מדובר ברכב פרטי הקיבולת תהיה גדולה מארבעים וחמש ותהיה עד 90 אמפר לשעה, לאופנועים מתאימים מצברים קטנים יותר ולמשאיות מצברים גדולים יותר. מדד עלויות המצברים נמדד על פי ארץ הייצור של המצבר. קיימים מצברים ישראלים ומיובאים באיכות טובה מאד וגם מצברים פחות איכותיים כמו אלה המיובאים מסין או טורקיה.

קבלת ההחלטה על המצבר הנבחר כוללת גם את תקופת האחריות שמעניק היבואן למצבר, עדיף לרכוש מצבר בעל תקופת אחריות מקסימלית לנוחות הנהג. על כל מצבר קיימת מדבקת יצרן ובה פרטים אקוטיים כמו המתח במצבר ( 12V ), האמפר שעה (60Eh זרם ההתנעה ( 350AN ) והסטנדרט האירופי ( EN ).

 

התאמת מצבר לרכב – מה קורה כאשר מתקינים מצבר לא מתאים?

כל אי התאמה בין המצבר לבין צרכי הרכב, עשויה להסתיים בנזק שיכול לעלות ביוקר. אם מנסים להתאים "בכוח" מצבר שאינו מתאים לרכב הספציפי, יהיו לכך השלכות חמורות. הנה טבלה שתבהיר לכם  מה עלול לקרות כאשר מתאימים מצבר לא נכון לרכב ואילו נזקים עשויים להתרחש כתוצאה מכך:

 

סוג המצברהשלכותמידת הנזק
מצבר במתח נמוך או גבוה מדימתח נמוך - המצבר לא יטען בצורה מיטבית בזמן נסיעה. מתח גבוה – הדבר יגרום להתחממות יתר, סדקים, פגיעה באלטרנטור ולהשתחררות פרצי חשמל מזיקים.פוטנציאל גדול לנזק בלתי הפיך למצבר, מה שיאלץ אתכם להחליפו במהירות
מצבר עם זרם התנעה נמוך או גבוה מדיזרם נמוך - אי יכולת להתניע את הרכב בצורה יעילה. זרם חזק – נזק למערכות האלקטרוניות של הרכבהנזק יכול לפגוע קשות ברכב עצמו. הנזק חמור יותר ככל שמדובר בנסיעות שמאופיינות בהדלקה וכיבוי רבים של הרכב
מצבר ללא תווית ENמצבר כזה אינו עומד בסטנדרטים המתבקשים, אינו מגיע עם אחריות ארוכת טווח ולרוב גם קשה להפעיל את האחריותסיכוי גבוה ליציאה מהירה מכלל פעולה של המצבר (עד שנה)

אז מדוע בעצם ישנם כאלו שמתקינים ברכב שלהם מצבר שאינו מתאים? ובכן, לעיתים הדבר נובע מחוסר ידע או מניסיונות לחסוך בעלויות ולרכוש מצברים יד שנייה. במקרים אחרים הדבר מתבצע על ידי גורמים שפשוט אינם מקצועיים דיו, במטרה להרוויח כמה שיותר כסף. זכרו – מצברים אינם עולים כסף רב בשקלול מספר השנים שהם אמורים לשרת אתכם, אז עדיף שלא תנסו להתפשר על האיכות שלהם.  פנו אלינו לשחר כהן מצברים ותיהנו ממצברים חדשים שמתאימים בדיוק לצרכי הרכב שלכם, עם אחריות מלאה. ייעוץ מקדים ויכולת הגעה עד אליכם על מנת להתקין את המצבר.

 

שמירת על אורך חיים ארוך של המצבר

קיימים כמה גורמים המשפיעים על אורך חיי מצבר איכותי, כמו תדירות השימוש ברכב ובמערכות הנלוות למצבר, מיזוג והפעלת חלונות חשמליים. בעת התקנת מצבר חדש, חשוב לבדוק גם את נקודות החיבור במנגנון הטעינה והפריקה. אם מנגנון זה אינו תקין הוא משפיע באופן ישיר על משך חיי המצבר. קשת היצרנים של המצברים מציעים כמה רמות של מחירים. עלות מצב לרכב פרטי נורמטיבי יעלה כמה מאות שקלים ולמשאיות כמה אלפי ₪.

מסיבה זו אנחנו תמיד מקיימים שיחה מקדימה עם בעלי הרכב לפני שאנחנו שמספקים להם את המצבר שמתאים להם אם זה מצבר למאזדה 3 או רכב אחר – אנחנו מבררים האם הם נוסעים בעיקר מחוץ או בתוך העיר? האם הם מכבים ומתניעים את הרכב לעיתים תכופות? והאם ברכב מותקנות מערכות נוספות שזוללות חשמל, כגון מערכות סטריאו מיוחדות? מידע זה עוזר לנו להמליץ לכם על המצברים המתאימים ביותר, בכדי שישרתו אתכם נאמנה מספר שנים ללא בעיות.

 

מצבר זול או איכותי – מה עדיף?

התאמת מצבר לרכב כוללת בתוכה כמובן גם את השיקול הכלכלי. אז מה עושים? רוכשים מצבר ממותג עלום שם ואינו מוכר או כזה שמיוצר על ידי מיטב המותגים בשוק כגון שנפ, סטארט ואחרים? ובכן, המציאות מראה כי מצברים ממותגים מובילים פשוט מחזיקים הרבה יותר זמן וכמו כן, ניתן למצוא בתוכם התאמות שונות לאקלים הישראלי. אינכם רוצים למצוא את עצמכם בעוד שנה מהיום נתקעים בלי יכולת להתניע את הרכב או לגלות שאחרי סופת ברקים המצבר שלכם התחיל להוציא מתוכו כל מיני נוזלים שאינם ברורים. אז אם כבר אתם רוכשים מצבר לרכב שלכם, עדיף שיהיה זה מצבר איכותי, והאמת היא שאצלנו בשחר כהן מצברים זה גם לא חייב לעלות לכם כל כך הרבה – מצבר לרכב מחיר ללא תחרות, נסו אותנו ולא תתאכזבו.

 

עדיין תוהים איזה מצבר מתאים לרכב שלי?

הגעתם בדיוק למקום הנכון! חברת שחר כהן מצברים פועלת כבר למעלה מ- 20 בתחום הרכבים והמצברים, מתמחה בכל מה שקשור לתהליך החלפת מצברים והתאמה של מצברים לרכבים ותענה לכם על השאלה. איזה מצבר מתאים לרכב שלי? אנו מבינים שברוב המקרים, אף אחד לא מתכנן להיתקע מבלי היכולת להניע את הרכב וזה תמיד קורה בזמן הכי לא צפוי. בשביל זה הקמנו שירות הנקרא מצבר עד הבית בו אתם יכולים לחסוך זמן, כסף ואנרגיה מיותרים ולהמשיך את היום שלכם בדיוק מהמקום שהפסקתם.

אנו משווקים לקהל לקוחותנו מצברים איכותיים התואמים למזג האוויר האוויר הישראל של החברות המובילות ביותר בשוק כמו שנפ, מצברי ורטה, בוש וסטארט. תוכלו לבחור את שנת האחריות בעצמכם: 12, 18 או 24 חודשים ולקבל אחריות גם על ההתקנה עצמה. אז אם נתקעתם בלי יכולת להתניע את הרכב מכל סיבה שהיא, נשמח לסייע לכם ולהתאים עבורכם מצבר חדש וחזק.

אנו מקפידים על שירות לקוחות ברמה הכי גבוהה שאפשר, מספקים מצברים רחובות, ראשון לציון והסביבה במחירים שוברי שוק ללא תחרות. אנו עובדים בעיקר באזור המרכז והשפלה בערים ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, לוד, רמלה, בת ים, באר יעקב והסביבה. אז אם נתקעתם בלי היכולת להתניע את הרכב שלכם מכל סיבה שהיא, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לצלצל למספר 072-3952626 ואנחנו בדרך אליכם עם מצבר חדש.

שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: