חייגו עכשיו:
072-3952626

מצבר למאזדה 3

תוכן עניינים
מצבר למאזדה 3

בחירת מצבר למאזדה 3 אולי לא נשמעת כמשימה מסובכת מדי, אך היא בכל זאת שאלה חשובה. מבחינה פיזית, מצברים רבים עשויים להתאים, אך זה עדיין לא אומר שברמה החשמלית הם יעשו את העבודה כראוי. אז מה מתאים עבור רכב זה? ואיזה מצבר כדאי ועדיף להתקין?

מהרכבים הבולטים בארץ 

מאזדה 3 הוא רכב משפחתי בולט בישראל, אשר יוצר החל משנת 2003. יש לו היסטוריה מעניינת מעט בהקשר המקומי, מאחר שכאן רכב זה הושק לראשונה. לאורך השנים הוצגו עוד ועוד דגמי משנה של מאזדה 3, עם סך הכל ארבעה "דורות" של הרכב. כך שניתן לומר ש"מאזדה 3" איננו סוג רכב אחד, אלא אוסף רחב של סוגים. ההבדלים בין הסוגים מקבלים ביטוי לא רק ברכישת הרכב אלא גם בתחזוקתו השוטפת. לדוגמה: לעתים נדרש שרות של החלפת מצברים ועולה בנידון שאלה כגון איזה מצבר מתאים למאזדה 3 2014?

כיצד בוחרים מצבר למאזדה 3? 

מצבר לרכב הוא מצבר סטנדרטי מהיבטים רבים, כגון המתח האופייני למצברים אלה והממדים הקומפקטיים. לא משנה אם אתם מחפשים מצבר למאזדה 3 2010 או אולי לשנת 2009 – יהיו פרמטרים כאלה שיישארו זהים בכולם. אך מעבר לכך האפשרויות רבות, גם אם מדובר בשאלה ממוקדת למדי. למשל אם מבררים לגבי מצבר למאזדה 3 2015 מחיר מצבר בלבד. איזה סוג מצבר? מאיזה יצרן? מעשית, בבחירת מצבר למאזדה 3, מומלץ שתיקחו בחשבון לפחות את הנקודות הבאות: 

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

  • בחירת הזרם המתאים – אם השאלה לגבי מצבר למאזדה 3 כמה אמפר הוא אמור להיות, התשובה לכך פשוטה יחסית: 60 אמפר עד 65 אמפר. כמה בדיוק? הדבר תלוי בצריכת החשמל המרבית הצפויה באותו הרכב. 
  • סוג מצבר – רוב המצברים פועלים באותה הטכנולוגיה המוכרת והוותיקה. אך יש גם יוצאי דופן. מצבר למאזדה 3 i stop הוא דוגמה למצבר יותר מיוחד. על היתרונות והחסרונות בהתקנת מצברים כאלה, כדאי להתייעץ עם מומחה למצברים. 
  • זהות היצרן – כמובן, מצבר למאזדה 3 מיצרן ידוע ואיכותי עדיף, אך הוא גם יהיה לעתים יקר יותר. כל המצברים שנמכרים בארץ חייבים לעמוד בתקנים מקומיים ובינלאומיים למיניהם. עם זאת, היצרנים המובילים עובדים על פי סטנדרטים מתקדמים יותר מבחינת תהליכי הייצור ובקרת האיכות.  
  • תאריך הייצור – ברור שהטוב ביותר הוא מצבר חדש. אך מעבר לכך, יש משמעות מסוימת גם לתאריך הייצור, שגם לגביו מוטב כמה שיותר חדש.
  • אחריות – האחריות על מצבר היא לרוב אחריות של שנה עד שנתיים.

שנת ייצור זה לא הכל 

האם יש הבדל בין מצבר למאזדה 3 2016 לבין 2017? למרות הפרש השנים, ההבדל לא יהיה בהכרח בגלל השנתון של הרכב. אפילו אם מדובר בהפרש שנים גדול, כגון מצבר עבור דגם 2016 לעומת דגם משנתון 2008. עם השנים, אמנם עלה היקף צרכני החשמל שיש ברכב ממוצע ולכן גם היקף צריכת החשמל הממוצעת. אך זה משתנה בין רכב לרכב. למשל, בעקבות התקנת מערכת מולטימדיה משוכללת לרכב. 

שיקולי עלות שונים בבחירת מצבר למאזדה 3

במסגרת עבודה של החלפת מצבר למאזדה 3 מחיר השרות כולו יכלול כמובן את מחיר המצבר. אך מאחר שמחיר המצבר משתנה בהתאם לסוג, עלות העבודה הכוללת תשתנה גם כן. מומלץ מאוד שלא להתמקד רק במחיר המצבר, אלא לחשוב מבחינה כספית לטווח הארוך. זאת, מאחר שהשקעה בטווח הקצר במצבר יקר יותר, עשויה לחסוך לכם הוצאות בהמשך ולאורך זמן. המצבר היקר, במידה והוא יקר מסיבה מוצדקת של איכות, יחזיק מעמד לזמן רב יותר. כך תדירות החלפת המצברים תקטן בסך הכל וגם ההוצאות עליהם. כמו כן, מצבר כזה יהיה אמין יותר בזמן פעולתו. ואתם יודעים כמה לא נחמד להיתקע עם הרכב. אז האם שווה לכם לחסוך כמה שקלים על מצבר למאזדה 3 ולהגביר את הסיכון למצבים כאלה? החלטה שלכם.  

מצבר למאזדה 3 – השורה התחתונה 

מאחר שרובנו לא מומחים למצברים, הגישה הטובה ביותר היא להיות בקשר עם מי שמומחים לכך. הם יוכלו לסייע לכם לבחור מצבר למאזדה 3 שיהיה המתאים ביותר עבורכם אישית, להתקין אותו עבורכם כראוי ובכלל לסייע בעצה טובה. 

שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: