חייגו עכשיו:
072-3952626

מצבר לטויוטה קורולה

תוכן עניינים
מצבר לטויוטה קורולה

מחפשים מצבר לטויוטה קורולה? מתלבטים מה המתאים ביותר? בואו ננסה לעשות בנושא זה קצת סדר: 

טויוטה קורולה היא מכונית משפחתית קטנה. זהו רכב וותיק למדי – הוא הוצג לראשונה עוד בשנת 1966! מאז, הדגם הזה צבר פופולאריות והוא בין דגמי הרכבים הפופולאריים ביותר בארץ, שגם כיום ישראלים מעדיפים. ההיסטוריה הארוכה של דגם רכב זה, בשילוב היקף המכירות הרחב בארץ ישראל, מביאים לכך שיש בשוק דגמים רבים של רכב זה, משנתונים רבים. לכן, כאשר יש לבחור מצבר לרכב טויוטה קורולה, האפשרויות רבות במיוחד. אז איך נדע איזה מצבר יתאים לדגם הרכב הספציפי שלנו? והאם יש הבדל בין דגם שיוצר בשנה כזו לדגם שיוצר בשנה אחרת? המשיכו לקרוא את המאמר.

 

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

מה תפקידו של המצבר ומה חשוב לדעת בעת הבחירה?

מצבר הרכב משמש כמאגר אנרגיה כימית ובעת הצורך משחרר המצבר את האנרגיה החשמלית למערכות החשמל ברכב. מגוון המערכות החשמליות ברכב שנזקקות לזרם חשמלי מהמצבר הן: תאורת תא הנוסעים ופנסי הדרך, חלונות חשמליים, מערכת מיזוג האוויר, מערכזת האזעקה, וכמובן המנוע. את הניצוץ הראשוני להנעת מנוע כבוי מספק מצבר הרכב, שכן בלעדיו לא יהיה ניתן להניע.

אורך חיי המצבר נעים בין 3 ל-5 שנים, לכן מומלץ לבדוק את תאריך התפוגה שהודפס על גבי הסוללה וכמובן את תעודת האחריות המסופקת עם המצבר. לפני שאתם רוכשים מצבר חדש כדאי לבדוק אם המצבר התקול מכוסה באחריות וניתן להחלפה ללא תשלום נוסף. השארת אורות דלוקים ברכב או ישיבה ברכב כשאת מערכת המולטימדיה והאוורור פועלים עלולים לרוקן את מצבר הרכב ולדרוש טעינת המצבר והנעה באמצעות כבלים ורכב נוסף או בוסטר להנעת הרכב.

 

מצבר לטויוטה קורולה – הפרמטרים שמשפיעים 

איזה מצבר מתאים לטויוטה קורולה שלכם? הדבר תלוי בכמה וכמה פרמטרים. אלה שתי דוגמאות לכך: 

  • הדגם – אולי אתם יודעים שדרוש לכם מצבר לטויוטה קורולה 2011 או 2010, אך מאיזה דגם? היבט זה, עשוי להתבטא גם בכך שהרכב הוא רכב מבוסס מנוע בנזין או דיזל. 
  • שנת הייצור – עשוי להיות הבדל משמעותי בין מצבר לטויוטה קורולה 2015 לבין שנתון 2006. אבל אם נראה לכם שההבדלים הם רק כאשר יש הפרש שנים גדול במיוחד, זה לא בהכרח המקרה. גם בין מצבר לטויוטה קורולה 2007 לבין 2008 עשויים להיות הבדלים גדולים, הכל על פי הדגם והפרמטרים החשובים הנוספים. 

כמו כן, חשוב להבין שזה לא רק מצבר אחד ספציפי שעשוי להתאים. אלא בדרך כלל יש כמה וכמה דגמי מצבר שונים מעט, אשר יתאימו לכל דגם של רכב. הבחירה הסופית תלויה בכמה דברים, כגון 

  • גודל הרכב – רכבים מדגמים גדולים יותר, נוטים לדרוש מצברים יותר חזקים. 
  • סוג המצבר – יש טכנולוגיות מצברים שונות, כמו מצברי ג'ל (Absorbed Glass Mat – AGM) ומצברי Start-Stop. יש מצברים שדורשים מילוי מים ויש מצברים "סגורים" שלא. 
  • היצרן – כמו בכל סוג מוצר, גם כאן היצרן בהחלט משמעותי. יש יצרני מצברים נחשבים יותר ויש כאלה שפחות. 

 

חשיבות הזרם בבחירת מצבר לטויוטה קורולה

באופן נקודתי יותר, עשויים לשאול כמה אמפר מצבר לטויוטה קורולה? במבט כללי, טויוטה קורולה משתמשת במצברי 45 אמפר עד 60 אמפר. אמפר הוא יחידת מידה של זרם חשמלי. ה"אתגר" הטכני עבור המצבר מבחינה זו, הוא בעיקר בהתנעה. זאת, מאחר שאז דרוש זרם חשמלי משמעותי ואין מי שיספק אותו מלבד המצבר (כי המנוע עדיין לא מונע ולא מניע את האלטרנטור). לכן, "זרם ההתנעה" הוא פרמטר שחשוב במיוחד להתאים היטב. 

 

מצברים ורכבים היברידיים

מצבר לטויוטה קורולה היברידי הוא נושא משני, מורכב ומיוחד בפני עצמו. זאת, מאחר שרכבים היברידיים הם עולם מיוחד בפני עצמו והדבר משפיע גם על בחירת מצבר. ככלל, ניתן לומר שאלה רכבים מורכבים יותר מאשר רכבים מונעי דלק נוזלי בלבד (בין אם זה בנזין או דיזל). לכן, שוב, כדאי להשאיר התאמת מצבר לרכב למומחים. 

 

שאלה מקצועית, שמחייבת תשובה מקצועית 

הנהג הממוצע לא עוסק יותר מדי בהיבטים הטכניים של הרכב שלו. אחת הפעמים הבודדות שבהן הוא כן נתקל בכך, היא כאשר משהו מתקלקל. במקרים רבים, זה מתחבר לנושא המצבר ואז עולות שאלות כגון איזה מצבר מתאים לטויוטה קורולה 2014? ניתן כמובן להסתכל על המצבר הנוכחי, עליו יהיו כתובים פרטיו הטכניים. אך את התשובה הטובה ביותר לשאלה זו, תקבלו ממי שמתמחה בכך ומציע שרות מצברים עד הבית.

 

בחירת מצבר לטויוטה קורולה – מה עשוי שלא להתאים? 

אם תרכשו מצבר משרות לא מקצועי, אתם עלולים למצוא עצמכם עם מצבר עובד, אך לא מוצלח במיוחד. זאת, למשל מההיבטים הבאים: 

  • עוצמה – המצבר עלול להיות חלש מדי. 
  • אמינות – המצבר עלול להתקלקל במהירות ואז תמצאו עצמכם שוב מחפשים מצבר.
  • עלויות – מצבר ממקור מפוקפק, עשוי להיות גם יקר מדי וגם בעל חיים קצרים. משמע – נזק כספי כפול!

אז בין אם יש לכם צורך בהתקנת מצבר לטויוטה קורולה 2009 או 2014, לרכב רגיל, היברידי, מדגם כזה או אחר, השורה התחתונה פשוטה וברורה: כדאי לרכוש מצבר רק אצל מומחה מצברים אמין ומנוסה. שחר מצברים בעל ניסיון רב, נותן שירות מהיר ומחיר משתלם, התקנה זריזה ותוכלו לחזור לשגרה. אז למה אתם מחכים? צרו קשר איתנו ונגיע אליכם במהרה!

שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: