חייגו עכשיו:
072-3952626

מצבר לקיה פיקנטו

תוכן עניינים
מצבר לקיה פיקנטו

מצברים כגון מצבר לקיה פיקנטו עשויים להיות מטרד מתמשך, מאחר שיש להחליף אותם בכל שנתיים שלוש. מאידך, אם יודעים כיצד להתאים את המצבר המתאים ולהחליף אותו באופן חכם, ה"מטרד" יצטמצם ואפילו יעלם ואתם תיהנו מנסיעה אופטימאלית ומצמצום בהוצאות. מה צריך לדעת לשם כך? כל התשובות, במאמר שלפניכם:  

אז מה מתאים בתור מצבר לקיה פיקנטו?

אם אתם מתלבטים איזה מצבר מתאים לקיה פיקנטו, למעשה חבל על הזמן וההתלבטויות – פנו למקצוענים שמציעים שרות מצבר עד הבית ותקבלו גם את המצבר המתאים ביותר וגם שרות שיקל עליכם מאוד ויחסוך לכם זמן. ברמה הטכנית, המצבר החדש שיותקן ברכב שלכם יהיה בעוצמת זרם של 40 אמפר. קיה פיקנטו הוא רכב פופולארי מאוד. מסיבה זו בין השאר, מצבר 40 אמפר לקיה פיקנטו הוא מוצר נפוץ אשר זמין תמיד. אגב, קיה פיקנטו הייתה בשנים מסוימות הרכב הנמכר ביותר בישראל. 

הקשר בין דגם הרכב למצבר

דגמים שונים של הפיקנטו, הם בעלי מערכות חשמל ונפחי מנוע שונים. היבטים אלה ונוספים, עשויים להשפיע על הדרישות מהמצבר. אך בין אם אתם מחפשים מצבר לקיה פיקנטו 2016, מצבר לקיה פיקנטו 2013 או מצבר לקיה פיקנטו 2018, מה שחשוב לדעת זו התמונה הכללית הבאה: דגם זה הוצג בשוק הרכב בשנת 2003. דור שני שלה הוצג בשנת 2011. זו היא למעשה מכונית מסוג "מיני", אשר מיועדת בעיקר לנסיעות עירוניות. דפוס נסיעה כזה, קשור לבחירת מצבר לדגם רכב הזה בכמה אופנים. נסיעה בעיר ובמיוחד בעיר צפופה, מורכבת מרצפים של תנועה למרחקים קצרים, עצירות ברמזורים ומדי פעם חניה ובהמשך לה התנעה מחדש וחוזר חלילה. בזמן הנסיעה המצבר אמור להיטען על ידי המנוע והאלטרנטור. אך דפוס הנסיעה שתיארנו איננו אידיאלי למטרה זו. המצבר לא מספיק להיטען בסבב נהיגה אחד ועלולים להגיע מהר יותר, למצב שבו רכב לא מניע. מצד שני, למרות שהפיקנטו בשימוש בעיקר באופן נהיגה כזה, היא לא רכב תובעני יותר מדי עבור המצבר. לכן, מצבר לקיה פיקנטו לא חייב להיות חזק במיוחד. 

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

מה עוד חשוב בבחירת מצבר לקיה פיקנטו?

אם כך, ברור שיש לבדוק בהתאמת מצבר לקיה פיקנטו כמה אמפר מתאים לרכב זה. מאחר שזהו רכב קומפקטי, הוא זקוק כפי שראיתם למצבר בעוצמת זרם נמוכה יחסית – רק 40 אמפר. 

בבחירת מצבר לרכב קיה פיקנטו כדאי לקחת בחשבון גם את היצרן. למעשה, דווקא מאחר שזהו מצבר פשוט יחסית, מחירו יהיה זול ולכן אולי תרצו להשקיע מעט יותר ביצרן איכותי במיוחד. זהו כמובן שיקול אישי, אך הדבר עשוי להבטיח "ראש שקט" מבחינת המצבר, לזמן ארוך יותר. 

מבחינת טכנולוגיית המצבר, ניתן לבחור במצברים מתקדמים יותר או בכאלה אשר מבוססים על טכנולוגיות בסיסיות יחסית. עבור רכב עירוני מסוג זה, כדאי לשקול שימוש במצבר מסוג  Absorbent Glass Mat או Absorbed Glass Mat. מצבר AGM חשוב עבור מערכות מיוחדות, אשר מצמצמות צריכת דלק ברכב, באמצעות כיבוי המנוע במצבי עצירה ממושכים. למשל כאשר אתם עומדים בפקק תנועה. מצבר לקיה פיקנטו שמבוסס על טכנולוגיה זו, יתאים במיוחד לשימוש בה לנסיעה בעיר.

עוד היבט שאפשר לקחת בחשבון בבחירת מצבר לקיה פיקנטו, הוא הנושא הטכני של מילוי מים. יש מצברים אשר דורשים מילוי מים מזוקקים מדי פעם, מאחר שהמצבר עשוי להתייבש, במיוחד במזג אוויר קיצי וחם. אם תבחרו במצבר שלא דורש זאת, תחסכו מעצמכם חלק מפעולות התחזוקה של המצבר או הצורך בהתייעצות עם מומחה מצברים. 

כמובן, עוד היבט של בחירת מצבר לקיה פיקנטו, הוא להחליט מהיכן לרכוש אותו? מאחר שזהו רכב עירוני, סביר שאתם בסביבה עירונית וכנראה באזור המרכז. לכן, לא מסובך מדי למצוא ספקי שירותים בתחום זה, למשל שירותי החלפת מצברים בנס ציונה.

האם מצבר לקיה פיקנטו יקר?  

מי שרוכשים רכב באופן חכם (וגם אם אתם כבר לאחר רכישת קיה פיקנטו), עשויים להגיע לשאלה החשובה: מהן העלויות השוטפות סביב רכב זה? הרי עלות הרכישה היא לא סוף ההוצאות על המכונית שלכם, אלא רק ההתחלה. מצבר הוא אכן חלק מהיבט זה של העלויות, אשר מכונה אגב בשפה כלכלית "עלות בעלות כוללת" (total cost of ownership או TCO). זה אומר ההוצאות השוטפות על דלק, טיפולים שונים, תיקוני תקלות, טסט לרכב וכדומה. גם החלפת מצבר לקיה פיקנטו נדרשת מדי פעם (כל 2-4 שנים) וגם זה כמובן לא מגיע בחינם. מצד שני, אלה לא מוצרים יקרים במיוחד. אם תבדקו כמה עולה מצבר לקיה פיקנטו ותחלקו זאת למשל בשלוש שנים, תראו שהעלות לשנה לא משמעותית. בוודאי ביחס לעלויות שוטפות אחרות על הרכב שלכם. אם תוסיפו לכך טיפול מסודר ברכב שלכם וכמובן גם במצבר, תוכלו להאריך את חיי המצבר באופן מרבי. תודות לכך, תדירות החלפת המצברים תקטן וההוצאות יצטמצמו אף יותר. 

שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: