מצברי בוש

מצברי בוש

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר רכבים פרטיים שנמצאים על הכבישים בארץ, וכל שנה שעוברת נראה כי עניין זה נמצא במגמת עלייה. לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, קיימת עלייה מתמדת במספר כלי הרכב הפרטיים בכבישים החל משנת 2012 ועד סוף שנת 2018. לשם ההשוואה – בשנת 2014 נרכשו מעל 240 אלף כלי רכב חדשים, ואילו בשנת 2018 נמכרו יותר מ-280 אלף רכבים. קפיצה גבוהה במיוחד תוך כמה שנים בלבד.

העלייה בנתונים אלו מוכיחה כי ישראלים רבים רוצים להיות יותר נגישים וניידים, ולכן מעדיפים לרכוש רכב חדש מאשר להסתמך על נסיעות בתחבורה ציבורית. הצורך ברכב פרטי צמוד מעניק נוחות וזמינות גבוהה לכל אדם פרטי ומשפחה, וכדי לשמור ולתחזק את הרכב בצורה נכונה חשוב לבצע טיפולים תקופתיים במהלך השנה.

כדי להבין מעט כיצד הרכב עובד ומתי כדאי לקחת אותו לבדיקה, ריכזנו מידע חשוב בנוגע למצבר של הרכב, שהוא אחד מחלקי הרכב המהותיים ביותר בכל רכב פרטי, מסחרי או דו גלגלי.

כיצד פועל המצבר ברכב?

מצברי הרכב מורכבים מחומצה גופרתית ועופרת. רכיבים כימיים אלו נקשרים אחד בשני כאשר המצבר מופעל, וכך נוצר מתח חשמלי המפעיל את כל מערכת החשמל ברכב כולל מתג ההצתה של המנוע. המצבר ברכב פועל למעשה כסוללה נטענת, כך שברגע שהמצבר מופעל והרכב מונע, הסוללה פורקת מתח והיא מתרוקנת. מחולל כימי שמצוי במצבר מספר גם רמת טעינה חוזרת של הסוללה, כך שבמהלך הנסיעה ברכב המצבר מבצע שני תפקידים – גם מספק מתח חשמלי לכל מערכות החשמל ברכב, וגם מטעין את עצמו מחדש לצורך התנעה מחודשת לאחר כיבוי הרכב.

מהם הסימנים למצבר מרוקן או תקול?

  • רכב לא מניע – זהו הסימן המובהק ביותר למצבר לא תקין או מרוקן מחשמל. כאשר מסובבים את המפתח במתג ההצתה והרכב לא מניע, מדובר ככל הנראה בבעיה שקיימת במצבר. אם נוסף על פעולת סיבוב המפתח נשמעים גם רעשי תקתוק ממכסה המנוע, זה מעלה את החשד למצבר תקול.
  • תאורת לוח המכוונים חלשה – במידה ובמהלך הנסיעה התאורה של לוח המכוונים נחלשת או מעומעמת, זהו סימן כי המצבר הולך ונחלש והוא אינו מספק את מתח החשמלי הנדרש.
  • אחד ממערכות החשמל ברכב לא עובד – סימן נוסף שבאמצעותו המצבר מאותת כי הוא אינו תקין או חלש, כאשר המגבים, החלונות החשמליים, מערכת השמע ברכב או כל מכשיר חשמלי אחר ברכב אינו עובד. הסיבה לכך יכולה לנבוע בגלל מצבר חלש, שאינו מצליח לספק את המתח החשמלי הנדרש להפעלת אחד או יותר ממערכות החשמליות ברכב.

כדאי לדעת כי מצבר אינו יכול להיגמר באופן פתאומי במהלך הנסיעה ברכב, אלא רק כאשר מניעים את הרכב כדי להתחיל בנסיעה. בכל מקרה בו קיימים סימנים למצבר חלש או תקול, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לאנשי מקצוע שיאבחנו את הסיבה לבעיה, וכך תחסכו מצב לא נעים בו הרכב לא מניע כלל.

טיפים לבחירת מצבר לרכב

קיימים מגוון מצברים של חברות שונות, כמו מצברי בוש הנחשבים למצברים אמינים ואיכותיים ביותר. יש לבחור את המצבר לרכב על פי סוג ודגם הרכב, ורמת המתח החשמלי הדרוש למנוע כדי לנסוע ברכב באופן רציף ובטיחותי. מכיוון שמדובר בחלק מרכזי וחשוב שאחראי להפעלתו של הרכב, כדאי לבחור את המצבר על פי איכותו וגם לפי שנות האחריות שיש עליו.

אצלנו תוכלו למצוא מגוון מצברים איכותיים ואמינים כמו מצברי בוש, שנפ, ורטה ועוד עם אחריות מלאה ושירות מקצועי ואדיב. נתקעתם עם רכב שאינו מניע? צרו אתנו קשר 24 שעות ביממה ונגיע עד אליכם עם מצבר חדש.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

הפופולריים ביותר

מצברי בוש

מצברי EFB

מצברי EFB הם מצברים של אחת החברות הטכנולוגיות המובילות בעולם BOSCH. המצברים הללו מיוצרים בהתאם לתוצאות של מחקרים אשר בוצעו לאורך שנים