חייגו עכשיו:
072-3952626

השפעותיו של האקלים הישראלי על חיי המצבר

תוכן עניינים
השפעותיו של האקלים הישראלי על חיי המצבר

האקלים הים תיכוני משפיע רבות על חיוניותו ומשך התפקוד של מצבר הרכב. 

תפקודו של מצבר הרכב 

הזרם החשמלי במצבר נוצר עקב ראקציה כימית בין לוחות העופרת לבין האלקטרוליט אשר מורכב ממים ומחומצה גופרתית.

החום המעיק השורר בימים החמים ובעיקר בקיץ, משפיע על טמפרטורת הנוזל הקיים בתוך המצבר וכתוצאה מכך והיא גבוהה מאד. כפועל יוצא מכך, גם טמפרטורת המנוע היא גבוהה ולכן לא אחת המזגן פולט אוויר חם במקום אוויר קר.

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

החום הרב באוויר, במנוע ובתוך המכל יוצר סביבה חמה מדי עבור המצבר ולכן אורך חייו הופך לקצר יותר. אילו היה מותקן במכונית אשר נעה במדינה אשר בה החום הוא הרבה פחות דומיננטי. גם קיומו של כוח או לחץ מאסיבי על המצבר עלולים ליצור התחממות של המצבר לטמפרטורה גבוהה יחסית. 

קניית מצבר למכונית בישראל 

כאשר קונים מצבר חדש יש לוודא כי דגם זה מותאם לאקלים הישראלי. ברוב המקרים היצרנים בחו"ל מייצרים מצברים אשר מיועדים למדינות החמות והיבואנים הישראלים רוכשים דגמים מסוג זה בלבד. יצרני המצברים הישראליים מייצרים גם עבור המדינה, מצברים חזקים יותר כדי להתאימם לישראל. 

עקב החום הכבד, רוב המצברים שובקים בימי הקיץ או בתקופת הסתיו אחרי הקיץ הקשה כיוון שלמצבר קשה להסתגל לטמפרטורה הקרה לאחר התקופה החמה.

גורמים נוספים אשר משפיעים על אורך חייו של המצבר

הרגלי הנסיעה משפיעים גם הם על אורך חייו של המצבר. מי שנוהג לנסוע בעיקר בתוך העיר במהירות נמוכה, יצטרך לרכוש מצבר חדש כל שנה או שנתיים אך מי שנוסע גם לנסיעות ארוכות מחוץ לעיר, אשר בהן נוסעים במהירויות גבוהות, ייהנו ממצבר שיחזיק מעמד תקופה ארוכה יותר עד שלש או ארבע שנים.

בדיקת המצבר 

לאור הרגישות הרבה של המצבר בימי הקיץ, אנו ממליצים להגיע אלינו מדי פעם או לקרוא לאיש שירות שלנו כדי שיבדוק את מצבו של המצבר ברכב. במהלך הבדיקה הטכנאי יאמר אם להערכתו אפשר ליהנות מהמצבר עוד פרק זמן ארוך או שהוא עוד מעט שובק חיים ולכן עדיף להחליף אותו, כדי לא להיתקע עם הרכב באופן מפתיע, בשבועות הקרובים.

שירות אישי – מצבר עד הבית 

לאור העובדה שהתקנה של מצבר היא עבודה די פשוטה ואין צורך להשתמש בכלי עבודה ייחודיים אנו מעניקים שירות התקנת מצברים בחניון הסמוך לביתו של הלקוח או בכל מקום אחר שבו הוא ממתין עם הרכב התקוע.

לכן, כאשר נהג אינו מסוגל להתניע את הרכב הוא מתקשר למוקד שלנו ואיש שירות מוודא אתו את מיקומו המדויק ואת דגם הרכב ונפח המנוע שלו. כדי להיות יעילים הטכנאי מביא אתו מצבר חדש אשר מתאים לדגם של הרכב הספציפי. 

קיימים הרבה מאד דגמים של מצברים אצל היצרנים השונים והטכנאי מביא אתו תמיד דגם תואם כיוון שאחרת המצבר לא יתאים ולא יהיה אפשר להתניע את הרכב.

בהגיעו לחניון, איש המקצוע בוחן כמה נקודות ברכב כמו המצבר, האלטרנטור והסטרטר ואם הכול תקין מלבד המצבר הרי ברור שהתקלה נובעת מהמצבר אשר סיים את פעילותו. לכן הטכנאי מוציא את המצבר ומתקין את המצבר החדש, דבר המאפשר לנהג נסיעה מהירה ליעד הבא שלו. מצברים עד הבית – זה פשוט כמו שזה נשמע!

אם גם לכם תהיה בעיה עם התנעת הרכב, איש שירות שלנו ישמח להגיע לכל מקום בו אתם ממוקמים ובמידת הצורך להתקין לכם מצבר חדש ואיכותי אשר ישרת אתכם לאורך כמה שנים, בהתאם לתקופת האחריות אשר מעניק יצרן המצברים.

שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: