החלפת מצבר - איך לבחור את המצבר שהכי מתאים לרכב שלך

איך לבחור את המצבר שהכי מתאים לרכב שלך?

חשיבותו של המצבר ותקינותו גוברת במיוחד כשמדובר ברכבים החדשים והחדשניים כיוון שבהם המצבר אחראי לתפקודם של כמה מערכות מהותיות כמו מערכת ההתנעה, המיזוג, GPS, חלונות חשמליים, אימובילייזר ומערכות נוספות היוצרות תלות בתקינותו של המצבר.

 

מצבר ישן שחדל לתפקד

ברוב המקרים לאחר כשלש שנים של פעולת המצבר, הוא נחלש, הרכב לא מתניע בפעם הראשונה אלא המהלך לוקח כמה פעמים והאורות בשעון המכוונים מהבהבים. אלו סימנים לכך שהמצבר מתרוקן וזה הזמן לרכוש מצבר חדש ולהתקין אותו במקום המצבר הישן, כדי שהרכב לא ייתקע במפתיע.

 

החלפת מצבר - איך לבחור את המצבר שהכי מתאים לרכב שלך

 

התאמת מצב לרכב ספציפי

חשוב מאד להתייעץ עם חשמלאי רכב ולקבל החלטה משותפת איזה מצבר הוא המתאים ביותר לרכב הספציפי. ההיצע בשוק הוא די רחב ויש להכיר את היצרנים השונים ואת טיב הייצור של כל סוג מצבר לפני שרוכשים חתול בשק.

כדאי לבדוק את ספר הרכב שלכם בו קיימת המלצה על סוג המצבר המתאים ביותר לסוג רכב זה. ההסבר כולל גם את מידותיו של המצבר, וכמה אמפר דרוש שיהיה בו.

 

התאמת מצבר לרכב כוללת את עוצמת המנוע בכלי הרכב, הנפח של המכונית. אם מדובר ברכב פרטי הקיבולת תהיה גדולה מארבעים וחמש ותהיה עד 90 אמפר לשעה, לאופנועים מתאימים מצברים קטנים יותר ולמשאיות מצברים גדולים יותר.

 

מדד עלויות המצברים נמדד על פי ארץ הייצור של המצבר. קיימים מצברים ישראלים ומיובאים באיכות טובה מאד וגם מצברים פחות איכותיים כמו אלה המיובאים מסין או טורקיה.

 

קבלת ההחלטה על המצבר הנבחר כוללת גם את תקופת האחריות שמעניק היבואן למצבר, עדיף לרכוש מצבר בעל תקופת אחריות מקסימלית לנוחות הנהג.

על כל מצבר קיימת מדבקת יצרן ובה פרטים אקוטיים כמו המתח במצבר ( 12V ), האמפר שעה (60Eh זרם ההתנעה ( 350AN ) והסטנדרט האירופי ( EN ).

 

החלפת מצבר - איך לבחור את המצבר שהכי מתאים לרכב שלך

 

שמירת על אורך חיים ארוך של המצבר

קיימים כמה גורמים המשפיעים על אורך חיי מצבר איכותי, כמו תדירות השימוש ברכב ובמערכות הנלוות למצבר, מיזוג והפעלת חלונות חשמליים.

בעת התקנת מצבר חדש, חשוב לבדוק גם את נקודות החיבור במנגנון הטעינה והפריקה. אם מנגנון זה אינו תקין הוא משפיע באופן ישיר על משך חיי המצבר.

קשת היצרנים של המצברים מציעים כמה רמות של מחירים. עלות מצב לרכב פרטי נורמטיבי יעלה כמה מאות שקלים ולמשאיות כמה אלפי ₪.

 

רכישת מצבר חדש והתקנתו

הדרך הנוחה ביותר היא ליצור קשר עם טכנאי מצברים המגיע עד בית הלקוח בהתרעה קצרה, בודק את המצבר, מטפל בו או מיידע את הלקוח כי המצבר התרוקן ואין ברירה אלא לרכוש חדש, כדי שאפשר יהיה להמשיך וליהנות מנסיעה בטוחה במכונית.

 

טכנאי המצברים שהוא אדם בעל ניסיון וידע רב בתחום המצברים למכוניות, ימליץ על הסוג המתאים ביותר לדגם הרכב, תוך התחשבות בצורך של הרכב על פי הדגם, דפוסי הנהיגה ותדירות הנסיעות של בעל הרכב.

 

טכנאי המצברים נחשף כל יום ובמשך כל היום לתקלות שונות במצברים ובגורמים המשפיעים על אורך החיים שלהם ולכן מתוך כל הפרמטרים הוא מגיע למסקנות המקצועיות הנכונות ביותר לגבי המצבר שיאפשר לנהג נהיגה לאורך זמן בשאיפה לאפס תקלות.

 

פעולת הוצאת המצבר החדש והתקנת המצבר החדש אורכת זמן קצר מאד אם אין סיבוכים כמו קושי פיזי בהתקנה עקב דשבורד שמפריע או נושאים טכניים אחרים.

בסיום ההתקנה, טכנאי המצברים מתניע את הרכב, יוצא לנסיעת מבחן קצרה ומוודא שהכול פועל כשורה.

 

מידע נוסף לקריאה:

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

הפופולריים ביותר

מצברי בוש

מצברי EFB

מצברי EFB הם מצברים של אחת החברות הטכנולוגיות המובילות בעולם BOSCH. המצברים הללו מיוצרים בהתאם לתוצאות של מחקרים אשר בוצעו לאורך שנים