חייגו עכשיו:
072-3952626

הקיץ מתקרב – כך תכינו את המצבר שלכם לקיץ

תוכן עניינים
שחר מצברים

האקלים הים תיכוני החם יוצר השלכות רבות ואחת מהן היא על מצבר רכב. לכן יש להיערך לכך ולבצע כמה פעולות רוטיניות לקראת הקיץ ובמהלכו כדי למנוע נזקים. התחזוקה השוטפת של המצבר מאריכה את חייו וכך נהנים מפעילות המצבר לפרק זמן ארוך יותר, ללא צורך בהתקנת מצבר חדש.

בדיקות של המצבר לפני תחילת הקיץ 

לקראת הקיץ כדאי לקרוא לאיש שירות שלנו כדי שיבחן את מצבו של המצבר, שאין בו ליקויים מקומיים כמו הימצאותה של קורוזיה סביב המצבר, או כמות קטנה מדי של מים מזוקקים.

חלק מהמים אשר היו במיכל המצבר מתאדים עקב החום הכבד, לכן ההנחיה היא להוסיף מים מזוקקים בלבד עד הקו המסומן. מים רגילים עשויים ליצור נזק למצבר ולכן חל איסור על השימוש בהם. את הקורוזיה יש לנקות באמצעות מטלית עם מים חמים, בכל הנקודות. 

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

בדיקת המצבר שאנו מבצעים היא רק במצב שבו המנוע של הרכב הוא קר. פעולה של פתיחת המצבר כאשר המנוע הוא חם היא מאד מסוכנת כיוון שהמים בתוך המצבר מגיעים לנקודת רתיחה ולכן בעת הפתיחה הם עפים למעלה בבת אחת כמו מזרקה. המצבים הללו עלולים ליצור כוויות מאד מסוכנות לנהג ולמי שנמצא בסביבתו ולכן ממתינים עד שהמנוע קר לחלוטין וגם אז פותחים את המכסה באיטיות רבה למקרה שקיים עדיין לחץ של המים המזוקקים במצבר.

כיבוי מנוע 

כדי לשמור על המצבר לאורך זמן כדאי לכבות את המנוע בפקקי תנועה יוצאי דופן. אי אפשר לדעת כמה זמן יישארו הנהגים לעמוד באותה נקודה ולכן אפשר לכבות את המנוע ועם תחילת התנועה, להניע שוב. 

טיפול במצבר כאשר הרכב ללא תנועה 

כאשר יוצאים לחופשה או חלילה חולים, לא מניעים את הרכב במשך תקופה ארוכה ודבר זה עלול לפגום בחיוניות של המצבר ובטווח העבודה שלו. לכן ההמלצה היא לבקש מבן משפחה להתניע את הרכב אחת לכמה ימים למשך כמה דקות. פעולה פשוטה זו תשמור על המצבר ולא יוצר מצב שיהיה קשה להתניע את המנוע בתום החופשה או ימי המחלה. 

נהיגה בתאוצה גבוהה 

כאשר הרכב נוסע בכבישים מהירים אשר בהם נוסעים במהירות גבוהה, המצבר מבצע פעולה של פריקה וטעינה ולכן הוא מסוגל לפעול בפרקי זמן ארוכים יותר, אפילו עד שלוש או ארבע שנים.

לעומת זאת נהגים אשר נוסעים בעיקר בתוך העיר, במהירות נמוכה, המצבר אינו מצליח לבצע פעולות של פריקה וטעינה ולכן זמן החיוניות שלו הוא מופחת ויהיה פחות מכך. 

שירות עד הבית 

אם לאחר כמה שנים אשר בהן המצבר תיפקד באופן יעיל, יום אחד הוא שובק חיים, כנראה הוא הגיע לסוף דרכו. המצבר התרוקן בלילה? פשוט, יש להתקין מצבר חדש. הדרך הקלילה והנוחה ביותר היא להתקשר למרכז השירות שלנו, לעדכן מהו המיקום שלכם, בחניון ליד הבית, ליד העבודה או בכל מקום אחר ולציין את הדגם של הרכב כולל נפח המנוע.

כדי לייעל את העבודה, הטכנאי שלנו מביא אתו מצבר חדש. לאחר שהוא מגיע לחניון הוא בוחן את המצבר ואם אכן הוא ללא נוזלים, הוא מוציא את המצבר הישן ומתקין במקומו את המצבר החדש. זוהי פעולה זריזה ופשוטה ולכן אין כל צורך להגיע עבורה למוסך. 

לאחר ההתקנה, איש השירות מוודא כי ההתנעה היא קלה ומהירה ומיד לאחר מכן הנהג יכול לחזור לשגרת היום יום שלו.

אם יש לכם תקלה במצבר או שיש להחליף אותו – דברו אתנו!

כדאי גם להכיר – שירות של פירוק רכבים.

שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: