בדיקת מצבר

בדיקת מצבר

בעליו של כל רכב בודק מעת לעת את רכבו כדי לוודא שהכול פועל בו באופן תקין. אחת הנקודות החשובות שאותן יש לבדוק היא את תקינותו של המצבר.

 

חשיבותו של המצבר

המצבר הוא אחד החלפים החשובים ביותר ברכב כיוון שללא פעילות תקינה שלו, אי אפשר להתניע את הרכב. זו הסיבה שכדאי אחת לתקופה להגיע לחשמלאי רכב כדי שיבחן באופן מקצועי את מצבו של המצבר וייתן חוות דעת על תקינותו.

 

מצבר מחזיק מעמד בדרך כלל סביב שלש עד ארבע שנים, לכן כשפרק הזמן מאז התקנת המצבר הוא כמה שנים, יש להיות עם היד על הדופק בכל כמה חודשים.

 

סימנים לריקון המצבר

כשהחומר הפעיל במצבר הולך ומתרוקן קיימים לכך כמה סימנים כמו לדוגמה:

  • נוריות החיווי בלוח המכוונים פועלות באור נמוך בלבד.
  • כשמפעילים מזגן ברכב, קשה לו לפעול במלוא התפוקה כיוון שאין לו מספיק אנרגיה כדי לפעול באופן מלא.
  • קשה יותר להתניע את הרכב במיוחד בבקרים החורפיים ונדרשת התנעה באמצעות כבלים כדי להתחיל בנסיעה.

כשמופיע סימן אחד מתוך רשימה זו או כולם, אפשר לומר כמעט בוודאות שהמצבר חלש. כדאי להגיע בהקדם לחשמלאי הרכב כדי שיבחן את הנושא באופן מעמיק.

החלפת מצבר

אם אכן על פי הבדיקה המקצועית של חשמלאי הרכב יש לשלוף את המצבר הישן ולהתקין מצבר חדש, מומלץ לבצע פעולה זו בו במקום ולא למשוך זמן. הסיבה לכך היא שקיימת סבירות גבוהה שבימים הקרובים הנוזל במצבר ייעלם לחלוטין ואז בו במקום הרכב לא יוכל להמשיך בנסיעה.

 

ברור שזה יקרה ברגע כשממהרים לפגישה חשובה או בדרך למסיבת סיום בגן של הילדה ולכן לא ממתינים לרגע האחרון, המצב כבר ברור, זה יקרה תוך כמה ימים וזה הזמן לבצע את ההתקנה.

מי שממתין כמה ימים עד שהמצבר יתרוקן לחלוטין חווה מצבים לא נעימים כמו להיתקע עם הרכב בשוליים של כבישים מהירים, הצורך להזעיק עזרה או טכנאי שיגיע למקום מרוחק, יוציא את המצבר הישן ויתקין חדש.

בכל מקרה יש לשלם את העלות של מצבר חדש ולכן עדיף לבצע זאת מבעוד מועד כדי לא להיקלע למצבים מסוג זה.

 

בדיקת מצבר בדרכים

אופציה חדשה של שירות בדרכים פותרת בעיה מסוג זה לכל בעל רכב. מי שנתקע עם רכבו כשקיימת סבירות גבוהה שמדובר בצורך של החלפת מצבר, מתקשר לשירות(,)מסביר בדיוק באיזו נקודה הוא ממוקם ומהו סוג הרכב שלו. הטכנאי המיומן לוקח אתו לדרך מצבר חדש המתאים לדגם הרכב ויוצא למקום.

 

בהגיעו אל הלקוח הוא מבצע בדיקה מסיבית של התקלה, בוחן את הסטרטר, האלטרנטור, לוח המכוונים והמזגן ומגיע לתובנה חד משמעית אם מדובר בתקלה או בצורך של החלפת המצבר.

אם מדובר בתקלה, הוא משתדל למצוא את הפתרון הנכון ומסייע להתניע את הרכב באמצעות כבלי התנעה או בדרכים אחרות. אם יש צורך בהחלפת המצבר הוא מוציא את המצבר הישן ומתקין במקומו את המצבר החדש.

 

הליך התקנת המצבר החדש הוא הליך די מהיר ובתום ההתקנה הנהג מתניע בקלות רבה את הרכב ויכול לצאת לנסיעה המתוכננת שלו.

 

בעקבות ההתקנה של המצבר החדש, גם הנוריות בלוח המכוונים מוארות כעת במלוא העוצמה, המזגן מסוגל לפעול במלוא התפוקה כך שאפשר לנסוע בראש שקט לכל נסיעה.

המצברים החדשים הקיימים היום בשוק הם בטיב מעולה ובאיכות מצוינת. מי שמטפל ברכב כהלכה ומבצע מדי פעם גם נסיעות ארוכות כדי למלא את המצבר, יוכל ליהנות ממנו במשך שנים רבות.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

הפופולריים ביותר

מצברי בוש

מצברי EFB

מצברי EFB הם מצברים של אחת החברות הטכנולוגיות המובילות בעולם BOSCH. המצברים הללו מיוצרים בהתאם לתוצאות של מחקרים אשר בוצעו לאורך שנים