מצבר לרכב עד הבית

מצבר לרכב עד הבית

עד לפני כמה שנים בסיטואציה אשר בה הנהג הבין שהמצבר שלו שבק חיים, הוא היה מנסה להתניע את המנוע באמצעות כבלי הטענה. אם הצליח, נסע מיד למוסך כדי להחליף מצבר ואם הוא לא הצליח היה מזמין מחוסר ברירה גרר אשר היה מסיע את הרכב למוסך ושם הוציאו את המצבר הישן והתקינו מצבר חדש.

השיטה הזו כבר הולכת ונעלמת כיוון שיש היום שיטה חדשה שהיא הרבה יותר יעילה וחסכונית עבור ציבור הנהגים. בשיטה זו המצבר מגיע עד המקום בו ממוקם הרכב התקול.

מצבר לרכב עד הבית 

הגענו למסקנה שכל נושא החלפת המצבר הוא נושא פשוט יחסית, הרבה מאד חשמלאי רכב ועובדי מוסך מסוגלים לבצע את ההחלפה ללא כל בעיה בכל מקום, כיוון שהם לא צריכים כלי עבודה, אביזרים או מכונות ספציפיות כדי לבצע פעולה זו.

לכן התחלנו לעבוד בשיטה חדשה, לקוחות אשר אינם מצליחים להתניע את הרכב, יוצרים אתנו קשר מפרטים את הבעיה, מספרים כמה זמן המצבר הנוכחי קיים ברכב, באיזה רכב מדובר, דגם ונפח מנוע.

מיד לאחר מכן, איש השירות לוקח מהמחסן מצבר חדש המתאים לדגם רכב זה ויוצא אל הלקוח. הוא מגיע לכל מקום נדרש, לחניה ליד הבית, לחניון של הקניון, ליד העבודה או בכניסה לסופרמרקט השכונתי. 

איש השירות פותח את מכסה המנוע ובוחן את מצבו של המצבר וגם את הפריטים המכניים הנוספים האחראים על התנעת הרכב כמו הסטרטר והאלטרנטור. בהתאם לבדיקה זו, הוא מיידע את הנהג אם התקלה היא בסטרטר או באלטרנטור והוא עוסק בתיקון התקלה. או לחילופין הוא מיידע את הנהג כי המצבר ריק מנוזלים ומכיוון שהוא משתמש בו כבר כשנתיים, ברור מאליו שהוא שבק חיים ולכן יש להוציא אותו ולהתקין במקומו את המצבר החדש שהביא עימו. 

התקנת מצבר חדש 

לפני התקנת המצבר הטכנאי מוודא כי אכן הדגם של המצבר תואם את דגם הרכב ואת נפח המנוע שלו, חוסר התאמה לא תאפשר התנעה. הוא משחרר את החיבורים של המצבר הישן ומניח את המצבר בצד. מיד לאחר מכן הוא מכניס לאותה הנישה את המצבר החדש וסוגר היטב את כל החיבורים.

הטכנאי מתניע את המנוע כמה פעמים כדי לאשר לנהג שאכן הכול תקין ושהוא יכול לצאת לדרך ולהמשיך בשגרה המתוכננת שלו. אילו הנהג לא היה מפעיל שירות פרודוקטיבי זה, היה עליו להזמין גרר, להמתין עד הגעתו, לנסוע עם הגרר עד המוסך ולהמתין שם עד שהרכב יהיה מוכן לאחר שהותקן בו מצבר חדש. כל הסיבוב הזה ארך כמה שעות טובות ועלה סכום כסף לא מבוטל.

אין ספק שהשיטה החדשה שלנו מצבר לרכב עד הבית היא מצוינת, יעילה וחוסכת לכל נהג הרבה מאד זמן, כסף ועצבים. יתרון נוסף הוא העובדה שמדובר במצבר זהה או בעל יכולות זהות ולכן אין כל צורך להגיע למוסך בשביל פעולה כה פשוטה.

קיימים מקרים חריגים בדגמים ספציפיים של מכוניות אשר בהן ההתקנה היא מורכבת ביותר וכדי לשלוף את המצבר הישן ולהתקין את המצבר החדש יש לפרק קטע מהותי מלוח המכוונים כיוון שאין גישה ממקום אחר כדי לבצע את הפעולות הנדרשות. לאחר ההתקנה מחזירים למקום את לוח המכוונים. 

תרשמו לכם את הטלפון שלנו ובכל מקרה של תקלה באמצע הדרך דברו אתנו ואיש שירות יגיע בזריזות למקום בו אתם נמצאים כדי לסייע לכם, להתקין מצבר חדש תוך פרק זמן קצר ולאפשר לכם לצאת לעיסוקיכם.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

הפופולריים ביותר

מצברי בוש

מצברי EFB

מצברי EFB הם מצברים של אחת החברות הטכנולוגיות המובילות בעולם BOSCH. המצברים הללו מיוצרים בהתאם לתוצאות של מחקרים אשר בוצעו לאורך שנים