חייגו עכשיו:
072-3952626

מצבר 90 אמפר

תוכן עניינים
מצבר 90 אמפר

כל יצרן מכוניות מתאים את גודלו של המצבר להספק הנדרש, לגודלו של המנוע ושל האלטרנטור. התאמה מרבית תיצור את ההתנעה הנדרשת כך שיהיה קל להתניע את המנוע בכל נסיעה.

קיימים מצברים בכמה גדלים המתאימים למשאיות, לרכבי שטח, מכוניות פרטיות ועוד. חייבת להיות התאמה מלאה של גודל המצבר לדגם הרכב, אי התאמה לא תאפשר פעולה תקינה של המנוע. 

מצבר 90 אמפר

מצבר 90 אמפר הוא מצבר מאד נדרש כיוון שהוא מתאים לדגמים רבים של מכוניות הנעות בכבישי הארץ. רוב היצרנים מודעים לכך שישראל היא מדינה חמה מאד ולכן מייעדים עבורה רק מצברים איכותיים מאד המסוגלים לעמוד בחום הגבוה ששורר כאן ברוב חודשי השנה. 

מצבר במחיר משתלם עם שירות מקצועי 24/7

מצבר הרכב

על מצבר 90 אמפר מקבלים בדרך כלל אחריות יצרן לתקופה הנעה בין שנה לשנתיים ואכן פרק הזמן שהוא פעיל ברכב הוא כשנתיים. בעלי הרכבים מודעים לזמן שהמצבר פעיל ולכן הם בוחנים את מצב המצבר מעת לעת. אם איש המקצוע מדווח כי כמות הנוזלים היא מועטה, ברור שהמצבר ישבוק חיים בקרוב ולכן עדיף להקדים רפואה למכה ולבצע החלפה של המצבר הנוכחי במצבר חדש.

המטרה היא לא להיתקע בדרך במיוחד אם מדובר בחורף, או לפני נסיעות חשובות. כדי לשמור על רכב תקין ועל מצבר שישרת כיאות את הנהגים, עדיף לא להמתין עד שהמצבר במפתיע יום אחד יפסיק לפעול ואז המנוע לא יניע.

מה עושים כשהרכב לא מתניע?

מה עושים כשהרכב לא מתניע?

אם חלפו כשנתיים ממועד התקנת מצבר 90 אמפר, קיימת סבירות גבוהה שחוסר היכולת להתניע נובעת מהעובדה שהתרוקנו הנוזלים במצבר ולכן הוא אינו מסוגל לפעול. 

הדרך הנוחה ביותר היא להזמין שירות החלפת מצבר חדש. באופציה זו הטכנאי מגיע לבית הלקוח או לכל חניון אחר שבו הוא ממוקם. הלקוח מדגיש שהוא זקוק למצבר 90 אמפר על פי סוג הרכב והטכנאי מביא עמו מצבר חדש מדגם זה. 

איש השירות בוחן את מצב המנוע, לעיתים הוא מבין שהבעיה אינה נובעת מהמצבר אלא מתקלה באלטרנטור או בסטרטר והמצבר תקין ולכן מיותר להחליף אותו. לאור המקצועיות והמיומנות שלו, הוא מנסה לתקן את התקלה. אם מדובר בבעיה פעוטה, הוא מתקן אותה במקום. אך לעיתים מדובר בבעיה מורכבת ולכן אין ברירה אלא להגיע למוסך.

הטכנאי מנסה להתניע את הרכב באמצעות כבלים (אם לא מדובר ברכב היברידי) כדי שהנהג ייסע את הנסיעה הקצרה למוסך ללא צורך בהזמנת גרר. אם הוא הצליח, הנהג יוצא לדרכו אך אם הכבלים לא עזרו אין ברירה אלא להזמין גרר.

אם המצבר התרוקן הטכנאי מוציא אותו ממקומו ומחבר במקומו את המצבר החדש. מדובר בפעולה מאד מהירה שמאפשרת לבעל הרכב לוודא כי הכול תקין, המנוע פועל הוא משלם לטכנאי וממשיך בשגרת יומו ויודע שעכשיו יש לו מצבר שיחזיק מעמד כשנתיים והוא קיבל עליו אחריות לפרק זמן ארוך.

ברכבים מסוימים המצבר ממוקם במקום שהגישה אליו קשה מאד ובלתי אפשרית. לכן הטכנאי המומחה צריך לפרק את הדשבורד הממוקם בחלק הפנימי של הרכב כדי להתקין את המצבר בדיוק במקום הנכון במקום המצבר הקיים. זו פעולה אפשרית אך היא אינה פשוטה ולוקחת גם לא מעט זמן עד שאיש השירות מצליח להוציא את המצבר הישן ולהתקין כהלכה את מצבר 90 אמפר החדש. 

שיטה נוחה ויעילה זו מייתרת את הצורך בהזמנת גרר, המתנה של כמה שעות, נסיעה למוסך והמתנה עד שעובדי המוסך יתקינו מצבר חדש, דבר שגוזל זמן וכסף. 

שתף את הפוסט
דירוג:
5/5
יעניין אותך גם: